Gong Bao vištiena

Vienas mano mėgstamiausių patiekalų, nes labai mėgstu vištieną, riešutus ir šis patiekalas lengvai ir greitai pagaminamas. Mano Gong Bao vištienai reikės:
300 gr. vištienos filė (viena vištienos krūtinėlė, tuomet gausis maždaug dvi porcijos);
poros saujų kepintų žemės riešutų;
aštriųjų pipirų (aš dedu 3, būna gana aštru. Dėkite pagal savo skonį ir pipirų aštrumą);
didelis svogūnas;
3 skiltelės česnako;
1,5-2 cm imbiero.
Marinatui:
2 v. š. sojos padažo;
1 v. š. acto (naudoju obuolių) arba šlakelis sauso baltojo vyno.
Padažui:
3 v. š. sojos padažo;
1 v. š. acto (naudojau obuolių) arba šlakelis sauso baltojo vyno;
3 v. š. vištienos sultinio.
Gong Bao vištiena
Vištieną supjaustome kubeliais arba juostelėmis. Užpilame tai, marinatui reikalingą sojos padažą ir vyną arba actą, gerai išmaišome ir paliekame pasimarinuoti (ilgai marinuoti nereikia, pagal kantrybę 10-60 min.).
Jei neturite kepintų ir išlukštentų riešutų (tie, kur būna jau ir sūdyti – netinka), pirmiausia sausoje keptuvėje pakepinkite žemės riešutus. Kepinkite ant vidutinės ugnies, pamaišydami. Kai riešutai apkeps, palikite pravėsti, o tuomet trindami tarp rankų pašalinkite odeles. Tai ilgokai užtrunka, todėl rekomenduoju parduotuvėse susirasti kepintų, bet nesūdytų žemės riešutų.
Kol vištiena marinuojama, galime ir susmulkinti svogūną (aš svogūną pjaunu pusiau, tada – dar pusiau ir tuomet griežinėliais). Taip pat nulupkite ir susmulkinkite česnaką, imbierą.
Į įkaitintą keptuvę su šlakeliu aliejaus suberiame vištieną, aitriąją papriką. Kai vištiena šiek tiek apkepa, suberiame svogūną ir imbierą. Kai viskas bus beveik iškepę, suberkite traiškytą česnaką. Supilkite padažą, maišydami pakaitinkite, paragaukite. Jei trūksta sūrumo, dar įpilkite sojos padažo, jei rūgšties – dar vyno ar acto. Patiekalas turi būti gana drėgnas, bet neturi mirkti skystyje.
Patiekite su ryžiais. Skanaus!
Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s