Tinginys

Tinginys – labai skanus ir populiarus desertas, nes jį patogu transportuoti, kai norisi neštis į iškylą gamtoje, pasiimti prie arbatos pas draugę ar nusinešti į darbą, kad būtų kuo pasmaguriauti per kavos pertraukėlę. Šis tinginio receptas yra pats geriausias, kokį kada nors esu bandžiusi ir nuo to laiko į kitus nesižvalgau 🙂 Išbandykite!

Reikia:

  • 2-2,5 pakelio forminių sausainių (‘Gaidelis‘ ar ‘Selga’)
  • 150 g jums patinkančių riešutų arba saulėgrąžų
  • 200 g šokolado
  • 120 g sviesto
  • 1 indelis saldinto sutirštinto pieno

Gaminimas:

  1. Pasiruošiame gamybai. Sulaužome ir į dubenėlį atsidedame sausainius, sulaužome šokoladą. Aš dažniausiai naudoju vieną plytelę juodojo ir vieną – pieninio šokolado. Vien pieninio šokolado dėti nerekomenduoju – šiek tiek trūksta skonio. Jei mėgstate sodrų juodojo šokolado skonį – dėkite visus 200 g gero juodojo šokolado. Pasverkite reikiamą kiekį riešutų ar saulėgrąžų – aš tinginius visada darau su saulėgrąžomis, nes jas mėgstu ir man toks tinginys itin skanus 🙂
  2. Dedame didelį puodą ant mažos ugnies, metame sviestą (galite ir jį pasmulkinti, kad greičiau lydytųsi). Sviestui pasilydžius metame šokoladą ir maišome. Supilame kondensuotą pieną. Maišome, masę kurį laiką pakaitiname.
  3. Beriame į puodą sausainius, riešutus / saulėgrąžas ir gerai išmaišome.
  4. Kai šokolado masę atrodo pakankamai gerai apsivėlusi ir nėra ‘sausų’ sausainių, masę krečiame į maistine plėvele išklotą skardą. Ruošdami skardą palikite ilgus plėvelės galus, tada sukrėtus sausainių masę beliks galus užlenkti apdengiant tinginio viršų ir jį gerai suslėgti. Nors tinginys gundo ir nuo kvapo tįsta seilė, pasitenkiname išlaižydami puodą, o patį tinginį kišame į šaldytuvą, kuriame jis turėtų pabūti bent per naktį.

tinginys

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s