Baklažanas receptai – baklažano, pomidorų ir mocarelos apkepas

Baklažanas receptai

Dalinuosi savo itin mėgstamu sočiu daržovių patiekalu, kurį priskirčiau kategorijai Baklažanas receptai. Mano šitam patiekale nurodytos proporcijos sočiai pavalgyti pakanka vienam ar ne taip sočiai – 2 žmonėms. Jei turite didesnę formą, gaminkite dvigubą ar trigubą kiekį. Šiam baklažanas receptai patiekalui reikia: 1 didelio baklažano 1 skardinės ar šviežių smulkintų pomidorų (400 g) 250 g mocarelos (tarkuotos ar pjaustytos griežinėliais) šviežių ar džiovintų bazilikų sauja tarkuoto parmezano 2 skiltelės česnako druskos ir pipirų pagal skonį aliejus kepimui Gaminimas:

1. Baklažaną supjaustome riekelėmis išilgai ir apkepame keptuvėje su nedideliu kiekiu aliejaus. Dedame ant popierinių rankšluostėlių, kad nuvarvėtų.

2. Į švarią keptuvę supilame konservuotus ar kubeliais supjaustytus pomidorus ir pamaišydami kepame, kol nugaruos sultys ir padažas sutirštės. Įberiame druskos, bazilikus (jei naudojat džiovintus), sumetame traiškytą česnaką.

3. Imame formą, patepame aliejumi ir pradedame sluoksniuoti: klojame sluoksnį baklažano, pabarstome jį druska ir pipirais, dedame pomidorų padažo. Jei naudojate šviežius bazilikus, ant pomidorų padažo pabarstome bazilikų lapelių. Tuomet beriame ar išdėliojame mocarelą ir sluoksniavimo procesą kartojame nuo pradžių.

4. Baigę sluoksniuoti ant viršaus užberiame tarkuotą parmezaną.

5. Dedame formą į įkaitintą orkaitę (200 laipsnių C) ir kepame apie pusvalandį atidengtą. Patarimai! Jei kepate didesnį kiekį ar ne taip gerai nugarinote pomidorus, gali būti, kad kepti reikės ilgiau. Tokiu atveju geriau iškart nedėti viršutinio sluoksnio mocarelos ir parmezano, geriau juos uždėti prieš kepimo pabaigą, kad sūriai nesukeptų per smarkiai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s